A Coordinadora Nacional está fomada por 75 persoas escolleitas directamente na II Asemblea Nacional, ás que se engadirán representantes das áreas territoriais.

A composición actual da Coordinadora Nacional (orde alfabética):

  1. Abalo Costa, Mariano
  2. Álvarez Canitrot, María Jesús
  3. Amor Faya, Cristina
  4. Arias Taboada, Pepe
  5. Asegurado Pérez, Raúl
  6. Balado Merino, Rafael
  7. Barros Barco, María do Pilar
  8. Beiras Torrado, Xosé Manuel
  9. Beiroa Fernández, Salomé
  10. Blanco González, Nani
  11. Borrajo González, Brais
  12. Bouzo Fernández, Tania
  13. Campos Malaxacheverría, Juan Antonio
  14. Canda Gil, Cristina
  15. Carballal Vázquez, David
  16. Ces, Lupe
  17. Comesaña González, Antía
  18. Conde Ojea, Daniel
  19. Cuesta González, Daniel
  20. Desus Gende, Xesús
  21. Do Pico Carballeira, Rafael
  22. Domínguez Martínez, Xosé Manuel
  23. Duro Rodríguez, Esther
  24. Fernández Diéguez, Puri
  25. Fernández López, Millán
  26. Fernández Reinoso, Digna
  27. Fervenza Rodríguez, Victoria
  28. Fidalgo Martínez, Brais
  29. García Bouyssou, Clara
  30. García Cordeiro, Martín
  31. García Garrido, Alexandra
  32. García Piñeiro, Maruchi
  33. Gil Lamas, Víctor Manuel
  34. González Cacheda, Bruno
  35. González Rodríguez, Antía
  36. Jácome Enríquez, José Luís "Chili"
  37. Lago González, Paula
  38. Leira Penabad, Mª Esther
  39. López Barreiro, Marga
  40. López Besteiro, Manuel
  41. López Dobao, Antón
  42. López Pato, Catuxa
  43. López Penedo, Xiana
  44. Lorenzo Simon, Carlos
  45. Martínez Casal, Raquel
  46. Martínez González, Xurxo
  47. Montero Borrazás, Mónica
  48. Montes Celeiro, Álvaro
  49. Munín Sánchez, Teresa
  50. Negreira Noya, Antonio
  51. Niño Ricoi, Pancho
  52. Noriega Sánchez, Martiño
  53. Novoneyra Rei, Uxío
  54. Oreiro Bermúdez, Celsa
  55. Otero Romero, Iria
  56. Paz Novas, Araceli
  57. Pérez Ogando, Marisol
  58. Pérez Rodríguez, Antón
  59. Pesqueira Pérez, Sandra
  60. Prieto Ledo, Margarida
  61. Quintillán Vallejo, Claudio
  62. Ribeira García, Xosé Manuel
  63. Riol López, José Pedro
  64. Rivas Hermida, Aurora
  65. Saa Vázquez, Xosé Manuel
  66. Sánchez García, Antón
  67. Sánchez Moreiras, Adela
  68. Santos, Manoel
  69. Seco Paz, Francisco
  70. Seixas Ares, María do Carme
  71. Sisto, Rafa
  72. Torres Serantes, Lucía
  73. Vieites Calvo, María
  74. Xil Xardón, Xabier
  75. Falta por concretar

Representantes territoriais (iranse incluíndo a medida que se vaian nomeando nos diferentes territorios):

  • A CORUÑA: Xosé Iglesias Salorio
  • A ESTRADA-DEZA: Xoán Docampo Torres
  • A MARIÑA: Antonio Villarino Rego
  • LUGO: Carlos Anxo García Novo
  • O CARBALLIÑO: Óscar Freixedo Beltrán
  • O MORRAZO: Aarón Franco Outón
  • OURENSE: Iolanda Pérez Docampo
  • PONTEVEDRA: Joshua Juárez Paz
  • A TERRA CHÁ: Francisco Roca Constenla
  • O UMIA: José Gómez Bragaña
  • VIGO: Xosé Cid Cabido